Osrodek Jestem
  • Strona głowna
  • Nasz zespol
  • Oferta
  • Kiedy po pomoc
  • Wasze pytania
  • Aktualnosci
  • Kontakt
Obraz
Nabór do nowo organizowanej grupy terapeutycznej
dla osób dorosłych!



Zapraszam osoby zainteresowane rozwojem osobistym, borykające się z trudnościami w relacjach, pragnące pogłębić relacje z bliskimi, z sobą samym, doświadczające bolesnych konfliktów wewnętrznych i niemożności radzenia sobie z nimi, do pogłębionej pracy terapeutycznej w małej grupie psychoterapeutycznej.

Grupa będzie się spotykała w czwartki, w godzinach 18.30 – 20.30, od stycznia 2020 r.
Udział w grupie jest zobowiązaniem długoterminowym (minimum rok). Grupa będzie pracować w systemie grupy półotwartej (jest możliwość dołączania kolejnych osób w trakcie trwania grupy). Ilość osób w grupie: maksymalnie 8 osób.


Koszt sesji grupowej – 100 zł. Kwalifikację do grupy poprzedzają spotkania konsultacyjne (od 3 do 5 spotkań), koszt konsultacji – 120 zł/sesja (50 minut).

Grupa prowadzona będzie przez psychologa – psychoterapeutkę, Katarzynę Domańską
Zapraszam do kontaktu: Katarzyna Domańska, tel. 606226402



   _________________________________________________________________________________________


Psychoterapia grupowa
Psychoterapia grupowa jest formą terapii uznaną ze względu na skuteczność, co potwierdza wielość badań. Obecność grupy pozwala zobaczyć swoje problemy z dystansu, umożliwia wymianę doświadczeń i uzyskanie wsparcia. Człowiek jest istotą społeczną, dążącą do kontaktu i jednocześnie doświadczającą wielu frustracji i traum w spotkaniach z drugim człowiekiem. Spotkanie w grupie terapeutycznej daje możliwość zmierzenia się z naszymi wyobrażeniami o innych i o sobie. Zaobserwowanie i zrozumienie, co się dzieje, kiedy jesteśmy razem jest podstawowym warunkiem zmiany, dającym możliwość życia w większej zgodzie ze sobą. Psychoterapia grupowa może również stanowić kontynuację lub uzupełnienie innych oddziaływań terapeutycznych (np. terapii indywidualnej).

Do kogo jest adresowana?
Psychoterapia grupowa adresowana jest przede wszystkim do osób, które doświadczają trudności w relacjach z innymi (trudności w nawiązaniu bądź utrzymaniu relacji) oraz w relacji ze sobą (nasilone lęki, uporczywa złość, smutek, napięcie, depresje, kryzysy życiowe, poczucie samotności itd.) Nierzadko uczestnicy spotkań pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, w tym z problemem uzależnienia od alkoholu lub innej substancji (Dorosłe Dzieci Alkoholika) lub przeżywały inne urazy w przeszłości.

Jakie ma cele?
  1. Pierwszy związany jest z relacjami i komunikacją z innymi. Dzięki atmosferze zaufania i wsparcia uczestnicy mają okazję do wypróbowania nowych zachowań i uzyskania od innych szczerych informacji zwrotnych, dotyczących efektów tych zachowań. W rezultacie dowiadują się jak są odbierani przez otoczenie. Mają szansę zrozumieć, skąd biorą się trudności w kontaktach z innymi ludźmi, nauczyć się wrażliwości na innych przy jednoczesnej dbałości o siebie, a także otrzymać wsparcie.
  2. Drugi obszar dotyczy wzrostu świadomości uczestników na temat siebie, zwłaszcza swoich emocji, potrzeb, motywów zachowania, sposobu myślenia o sobie, innych. Skutkuje to zwiększeniem poczucia wewnętrznej spójności, poczucia własnej wartości i samoakceptacji, a w konsekwencji życiem w większej zgodzie ze sobą.
  3. Celem spotkań jest również uporanie się z doświadczeniami przeszłości by lepiej zrozumieć swoje aktualne problemy i nauczyć się uwalniania od nich, a co za tym idzie, czerpać więcej zadowolenia z życia.
  4. Dodatkowo celem psychoterapii grupowej jest też pomoc w sprecyzowaniu zmian, jakich uczestnicy grupy chcieliby dokonać w swoim aktualnym życiu oraz dostarczenie narzędzi potrzebnych do urzeczywistnienia tych zmian.

Jak przebiega?
Cele terapii grupowej osiągane mają być poprzez samoobserwację, informacje zwrotne od współuczestników oraz indywidualne prace na forum grupy.
Prowadzący koncentrują się na trzech obszarach tematycznych:
  1. "tu i teraz" – tematyka dotycząca relacji w grupie, refleksje dotyczące charakteru i przebiegu terapii, a także emocji przeżywanych na bieżąco
  2. "tam i teraz" – tematyka związana z aktualnym funkcjonowaniem uczestnika, m.in.: relacje z innymi, w tym z rodziną, funkcjonowanie na polu zawodowym i inne;
  3. "tam i wtedy" – tematyka związana z dzieciństwem i dorastaniem, relacje w rodzinie pochodzenia, wewnętrzny świat uczestnika jako dziecka.
Początkowy okres psychoterapii jest najczęściej poświęcony wzajemnemu poznawaniu się i omawianiu lęku związanego z mówieniem o sobie, który jest w mniejszym, lub większym stopniu wspólnym doświadczeniem wszystkich członków grupy. W dalszym etapie powstają relacje oparte na współpracy w osiąganiu grupowych i indywidualnych celów terapii.



powrót >>>

.

Picture



© 2014 Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego JESTEM. Tel: 22 37 811 37, ul. Krucza 51 lok. 103, IV piętro, email:kontakt@osrodekjestem.pl
Powered by Create your own unique website with customizable templates.